Kontakt

Find kontaktoplysninger til skolens ledelse og de tre afdelinger; Blommevej, Borup Byvej og Støvringgårdvej.

Randers Specialskole er inddelt i tre afdelinger, men har fælles ledelse.

Skoleleder
Klaus Viggers
Tlf.: 8915 4260 eller 2031 6641
E-mail: klaus.viggers@randers.dk

Viceskoleleder
Lene Hyldborg-Thomsen
Tlf.: 2479 6553
E-mail: Lene.Hyldborg-Thomsen@randers.dk

Afdeling Blommevej
Blommevej 50
8930 Randers NØ
Tlf.: 8915 4289
E-mail: Randersspecialskole.blommevej@randers.dk

SFO-/indskolingsleder
Laura Kirk-Skriver
Tlf.: 8915 4262 eller 2031 6441
E-mail: Laura.Kirk-Skriver@randers.dk

SFO-/indskolingsleder
Mette Brask Christensen
Tlf.: 8915 5900 eller 5182 5628
E-mail: Mette.Brask.Christensen@randers.dk

Afdeling Borup Byvej
Borup Byvej 14
8920 Randers NV
Tlf.: 8915 5900
E-mail: Randersspecialskole.borupbyvej@randers.dk

Pædagogisk leder
Benny Petsch
Tlf.: 8915 5900 eller 2498 2579
E-mail: Benny.Petsch@randers.dk

Pædagogisk leder
David H. Kowalski
Tlf.: 8915 5900 eller 2464 6493
E-mail: David.Holm.Kowalski@randers.dk

Afdeling Støvringgårdvej
Støvringgårdvej 43, Mellerup
8930 Randers NØ
Tlf.: 3055 3384
E-mail: Randersspecialskole.stovringgaardvej@randers.dk

Afdelingsleder
Esben Horn Risgaard
Tlf.: 3055 3384
E-mail: Esben.Horn.Risgaard@randers.dk

Åbningstider

Skolerne: Mandag-fredag kl. 08.00-15.45

SFO'en: Mandag-fredag kl. 06.30-17.00

Kontorerne: Mandag-torsdag kl. 08.00-15.00 og fredag kl. 08.00-14.00