Kontakt

Find kontaktoplysninger til skolens ledelse og de tre afdelinger; Blommevej, Borup Byvej og Støvringgårdvej.

Randers Specialskole er inddelt i tre afdelinger, men har fælles ledelse.

Skoleleder
Klaus Viggers
89 15 42 60
20 31 66 41
klaus.viggers@randers.dk

Viceskoleleder
Lene Hyldborg-Thomsen
24 79 65 53
Lene.Hyldborg-Thomsen@randers.dk

Afdeling Blommevej
Blommevej 50
8930 Randers NØ
89 15 42 89
Randersspecialskole.blommevej@randers.dk

SFO-/indskolingsleder
Laura Kirk-Skriver
89 15 42 62
20 31 64 41
Laura.Kirk-Skriver@randers.dk

Afdeling Borup Byvej
Borup Byvej 14
8920 Randers NV
89 15 59 00
Randersspecialskole.borupbyvej@randers.dk

Pædagogisk leder
Benny Petsch
89 15 59 00
24 98 25 79
Benny.Petsch@randers.dk

SFO-/indskolingsleder
Mette Brask Christensen
89 15 59 00
51 82 56 28
Mette.Brask.Christensen@randers.dk8

Afdeling Støvringgårdvej
Støvringgårdvej 43, Mellerup
8930 Randers NØ
30 55 33 84
Randersspecialskole.stovringgaardvej@randers.dk

Afdelingsleder
Esben Horn Risgaard
30 55 33 84
Esben.Horn.Risgaard@randers.dk

Åbningstider

Skolerne: Mandag-fredag kl. 08.00-15.45

SFO'en: Mandag-fredag kl. 06.30-17.00

Kontorerne: Mandag-torsdag kl. 08.00-15.00 og fredag kl. 08.00-14.00